Wiadomości z miasta i gminy

    

Żarowskie kamienice znów zyskały nowy wygląd. Niektóre z nich mają wykonaną nową elewację, wyremontowane dachy i klatki schodowe, a jeszcze inne wymienione wadliwe instalacje. Duża w tym zasługa również samych mieszkańców, którzy przy wsparciu finansowym gminy Żarów chcą odnawiać swoje zabytkowe budynki. 

- Nasz budynek posiadał elewację w bardzo złym stanie technicznym. Wspólnie z mieszkańcami zdecydowaliśmy się sięgnąć po kredyt i zadbać o wygląd naszej kamienicy. Teraz prawie cały kompleks handlowy, który znajduje się na tym odcinku ulicy nie straszy już swoim wyglądem. Remontu wymagał również dach, który był zaniedbany i zniszczony oraz cała klatka schodowa. 

  WAŻNE WIADOMOŚCI


Gimnazjaliści chwycili za pióra
(24.04.2014)

Ponad stu uczniów żarowskiego gimnazjum przystąpiło do pisania testów, kończących naukę w gimnazjum. Wczoraj, gimnazjaliści musieli zmierzyć się z częścią humanistyczną, dziś piszą egzamin z bloku matematyczno -przyrodniczego. A w piątek, 25 kwietnia zdobytą już wiedzą wykazywać się będą w części językowej.


Bajkowe Przedszkole z certyfikatem
(24.04.2014)

Od kilku tygodni Bajkowe Przedszkole w Żarowie legitymuje się certyfikatem programu "Optymistyczne Przedszkole". Wysiłek dyrektora placówki, nauczycieli, dzieci i rodziców został doceniony. Do realizacji tego ogólnopolskiego programu autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot żarowskie przedszkole przystąpiło w 2011 roku.


To już 10 lat w Żarowie
(22.04.2014)

Japońska fabryka Daicel Safety Systems Europe, która ulokowała swoją siedzibę w żarowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swój pierwszy napełniacz do poduszki powietrznej wyprodukowała w kwietniu 2006 roku. W tym roku minęło już dziesięć lat jej działalności w Żarowie.


Zatańcz i pomóż chorej Mai
(17.04.2014)

Jest radosną i pełną energii dziewczynką. Ma wiele pasji i mnóstwo marzeń. W maju skończy pięć lat. Maja Kulesza, mieszkanka Żarowa jest niesłysząca od urodzenia. Jest po dwóch operacjach wszczepu implantów ślimakowych. Ponadto, u dziewczynki stwierdzono zaburzenia integracji sensorycznej, co wiąże się z dodatkowym leczeniem i większymi kosztami.


  

Pozostałe wiadomości

Szkółka tenisowa w Żarowie

Przy wielkanocnym stole

Jak skutecznie opiekować się osobą starszą w domu?

Nowy numer gazety

Pamiętają o Papieżu

Pieniądze na asystenta rodziny

Podsumowanie kwietniowej zbiórki krwi

Pyszności przy wielkanocnych stołach

Czeka na nowego właściciela

Filipinki, prawa człowieka i żurek

Wybrano najładniejsze pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne

Srebro Pudłowskiego

Drzewa posadzone

Złożyli hołd ofiarom katastrofy Smoleńskiej

Segregujesz, świat ratujesz

Opowiedział historię swojego życia

Na kiermasz wielkanocny do Żarowa

Walczyli w spławikowych mistrzostwach

Żarowska MRM obroniła wicemistrzostwo

2 miejsce Gońca w turnieju o Złotą Wieżę

Mniej dziur w drogach

 

ARCHIWUM WIADOMOŚCI:

ROK | 20132014


  

     


 

 

 

 

 

  

 

 

      

 Co nas czeka w nadchodzącym czasie?

  


do góry  |