Nowe urządzenia na placach zabaw
(24.03.2014)

Huśtawki podwójne i ważki, sprężynowce, pomost z daszkiem, zjeżdżalnią, mostkiem i wiszącymi trapami wejściowymi. Między innymi o takie elementy zabawowe wzbogaciły się place zabaw przy ulicy Ogrodowej i Zamkowej w Żarowie. Są bezpieczne i ogólnodostępne dla wszystkich najmłodszych mieszkańców. - Dzieci mogą już korzystać z nowych zabawek, które zostały zamontowane na okolicznych placach zabaw.

Po zimie wiele urządzeń na placach zabaw wymagało remontu. Często zdarzało się, że zabawki były już mocno wysłużone i wymagały natychmiastowej wymiany. Nowe urządzenia zabawowe kosztowały ponad 14 tysięcy złotych. Projekt otrzymał jednak dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w wysokości ponad 11 tysięcy złotych - mówi Bogdan Mucha z żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu, koordynator całego projektu.

Nowe place zabaw sukcesywnie co roku powstają w każdej miejscowości na terenie gminy Żarów. Takie bezpieczne miejsca do zabawy w minionym roku powstały w Pyszczynie, Wierzbnej i Mrowinach. W trakcie ostatnich czterech lat gmina Żarów, pozyskując na ten cel środki zewnętrzne wybudowała 15 nowych placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Nowe urządzenia do zabawy cieszą wszystkich najmłodszych mieszkańców. Te, które zostały zamontowane przy oddziale przedszkolnym żarowskiej podstawówki są ciągle oblegane przez uczniów szkoły.