Wiadomości z miasta i gminy

    

Puchar dla Pyszczyna!
(23.06.2014)


  

Przeciąganie liny i łódki, piłowanie belki, puszczanie wianków i rzut kołem ratunkowym do celu. W takich konkurencjach w sobotę, 21 czerwca mieszkańcy Pyszczyna, Pożarzyska, Mrowin, Przyłęgowa, Wierzbnej, Mikoszowa i Łażan zmagali się w przyjacielskich zawodach podczas Turnieju Wsi. Tegorocznym faworytem sołeckiego spotkania zostało sołectwo z Pyszczyna, zdobywając największą ilość punktów. 

Tuż za nimi, na drugim miejscu ex aequo, z ilością 137 uzyskanych punktów uplasowali się mieszkańcy Pożarzyska i Mrowin. - Dobra zabawa, wspólna integracja, ale również społeczne zaangażowanie towarzyszy zawsze naszym wiejskim zmaganiom. Nie inaczej było także w tym roku. Chętnych do udziału w tym turnieju nigdy nie brakuje. W naszej wsi sporo jest młodych ludzi, którzy garną się do takiej zabawy. Ze wspólną integracją mieszkańców nie ma u nas nigdy żadnego problemu. A jaka jest recepta na sukces? To przede wszystkim siła i technika - mówił Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

W sobotnią Noc Świętojańską w sportowych konkurencjach zmagali się również najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów. Najwięcej punktów udało się uzbierać dzieciom ze świetlicy środowiskowej "Chatka Puchatka" w Łażanach. Drugie miejsce wywalczyli podopieczni świetlicy środowiskowej "Euroclub" w Siedlimowicach. Trzecie miejsce na podium zamykali najmłodsi ze świetlicy "Jagódki" z Wierzbnej. Tego dnia jednak triumfowali mieszkańcy wiejskich miejscowości, którzy oprócz prezentacji swoich talentów, przygotowali również stoiska z sołeckimi przysmakami. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw i konkursów dla dzieci oraz młodzieży, z których największym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łódkami po żarowskim stawie. Do wspólnej zabawy przygrywała Żarowska Orkiestra Dęta oraz chór Senyor Rici.

Organizatorzy Gminne Centrum Kultury i Sportu składają serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie żarowskim wędkarzom: Jarosławowi Wachowiakowi, Józefie Łapeta, Dariuszowi Skwierczyńskiemu i Edwardowi Sambor, TKKF "Chemik", OSP Żarów i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Magdalena Pawlik

 


 

  


strona główna  |  do góry  |