Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Judocy w Żarowie 
(15.09.2014)


  

Ponad 200 młodych judoków z 20 klubów zmierzyło się w V Otwartych Mistrzostwach Judo w Żarowie. Z roku na rok żarowski turniej przyciąga coraz więcej uczestników. Dziś już nie tylko z Polski. Ale wśród zawodników, każdego roku nie brakuje również reprezentantów z klubu Judoka Imbramowice. 

Żarowianie także stają na podium i osiągają wysokie rezultaty. Sportowy turniej rozegrany w sobotę, 13 września w Gminnym Centrum Kultury i Sportu połączony został z obchodami jubileuszu XIII-lecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". - Trzynaście lat to spory dorobek w historii podstrefy Żarów. Patrząc na te wszystkie lata, widać, że rozwija się ona w bardzo dobrym kierunku - mówił podczas uroczystości otwarcia zawodów w judo Tomasz Jakacki, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".

Turniej judo w Żarowie otworzył pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu akrobatek z sekcji prowadzonej przez Ewelinę Blusiewicz przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Później przyszedł czas na pokazy walk sumo i judo. - Myślę, że kibice, którzy pojawili się dziś w żarowskiej hali sportowej będą najgłośniej kibicować swoim faworytom. I co roku jest taka samo. Piękna hala, tylu uczestników, zaangażowanych rodziców i tyle samo radości. Cieszymy się, że judo to już taki żarowski sport - podkreślał Miłosz Haber, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Judoka Imbramowice.

Żarowski V Otwarty Turniej Judo został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Judoka Imbramowice, gminę Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy. - W Żarowie nie brakuje pasjonatów judo, a w tym roku udało się pozyskać dla naszego turnieju honorowy patronat Ambasady Japonii. A to też zachęca nasze zakłady, żeby aktywnie uczestniczyć nie tylko w samej imprezie, ale również w życiu judoków. Dzisiaj, wśród sponsorów są dwa japońskie zakłady, ale myślę, że w kolejnych latach jest szansa, żeby było ich dużo więcej - zaznaczał burmistrz Leszek Michalak.

Klasyfikacja drużynowa:

Miejsce

KLUB

złoto

srebro

brąz

1

Olimp Nowa Sól

9

4

1

2

UKS Ósemka Nowa Sól

6

5

3

3

CSW Team

6

2

2

4

AKS Strzegom

4

5

2

5

UKS Sparta Sława

3

5

5

6

UKS Judoka

2

6

9

7

Start Strzegom

2

5

4

8

UKS Bielik

2

2

3

9

UKS Głogówek Klub Judo

2

1

3

10

MaKo Judo

2

1

2

11

UKS Nefryt Oleszna

2

1

2

12

JC Broumov

1

3

 

13

PS Gwardia Opole

1

1

 

14

UKS Siódemka Strzelce Opolskie

 

1

 

15

UKS 11 Jelenia Góra

 

 

3

16

Gwardia Jelenia Góra

 

 

2

17

MKS Karolina Jaworzyna Śląska

 

 

1

 Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
 


  


strona główna  |  do góry  |