Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Uwaga! Zmiany w wynajmie świetlic wiejskich 
(10.01.2019)

A A A

  

Od dnia 7 marca każdy, kto chciałby wynająć świetlicę wiejską znajdującą się pod zarządem Gminy Żarów (dotyczy miejscowości: Bożanów, Buków, Imbramowice, Kalno, Gołaszyce, Mikoszowa, Pyszczyn, Pożarzysko, Siedlimowice, Wierzbna, Zastruże) zobowiązany jest złożyć pisemny wniosek do Urzędu Miejskiego w Żarowie, zaakceptowany uprzednio przez sołtysa danej miejscowości.

Wprowadzenie pisemnych wniosków usprawni zarządzanie terminarzem wynajmów, a także podyktowane jest względami bezpieczeństwa, wobec coraz częstszych ekscesów związanych z wynajmem sal na tzw. przyjęcia okolicznościowe.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku chęci wynajmu świetlic w miejscowościach Łażany, Mielęcin, Mikoszowa i Przyłęgów prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, które zarządza świetlicami w ww. miejscowościach.

Wnioski można pobrać w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 8 lub poniżej:

Do pobrania:

 


Wynajem świetlic wiejskich 
(07.06.2016)

Informujemy, że z dniem 12 października 2015 r. wszedł w życie regulamin określający zasady, tryb i opłaty korzystania ze świetlic wiejskich na terenie Gminy Żarów.

Świetlice wiejskie mogą być odpłatnie wynajmowane m. in. na: uroczystości rodzinne, tj. wesela, chrzciny, komunie, przyjęcia urodzinowe, a także na kursy komercyjne, zebrania Komitetów Wyborczych jak również mogą być za zezwoleniem Burmistrza Miasta Żarów nieodpłatnie użyczane na imprezy dochodowe organizowane przez Rady Sołeckie, Rady Rodziców przy Szkołach Podstawowych , Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Parafialne z terenu Gminy Żarów oraz osoby szczególnie zaangażowane w pracę na rzecz społeczności wiejskiej. Akceptacja przez Burmistrza Miasta Żarów następuje po wniesieniu podania w sprawie użyczenia świetlicy wiejskiej.

Wynajem nie odbywa się w świetlicach, w których przeprowadzany jest remont.
Korzystający z obiektów oprócz opłat za wynajem wpłacają zaliczkę na media w kwocie 249,30 zł - rozliczenie zaliczki następuje po zakończeniu umowy i zdaniu lokalu - zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym świetlicy, w którym spisywane jest zużycie mediów. Różnica w rozliczeniu zaliczki może zostać wypłacona najemcy po naprawie ewentualnych szkód powstałych z winy najemcy. Osoby chcące wynająć świetlicę wiejską podpisują stosowną umowę oraz wpłacają zaliczkę na media i opłatę za wynajem w kasie Urzędu Miejskiego.

Poniżej przedstawiamy aktualny cennik opłat za wynajem świetlic wiejskich za jeden dzień kalendarzowy - podane opłaty są cenami netto, do każdej z nich należy doliczyć 23% podatek VAT.

 

L.p.

Miejscowość

Stawka godzinowa netto

Stawa za jeden dzień kalendarzowy 
 
netto

1.

Buków

25,00 zł

175,00 zł

2.

Imbramowice

30,00

200,00

3.

Kalno

25,00

100,00

4.

Łażany

25,00

150,00

5.

Mikoszowa

25,00

125,00

6.

Pożarzysko

25,00

150,00

7.

Siedlimowice

20,00

75,00

8.

Wierzbna

35,00

250,00

Osoby zainteresowane wynajmem świetlic proszone są o kontakt z opiekunami świetlic wiejskich bądź z Urzędem Miejskim w Żarowie (Referat Rozwoju - pokój nr 8) tel. 74 85 80 591 wew. 375.

 

 

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   


  


strona główna  |  do góry  |