Wynajem świetlic wiejskich
(07.06.2016)

Informujemy, że z dniem 12 października 2015 r. wszedł w życie regulamin określający zasady, tryb i opłaty korzystania ze świetlic wiejskich na terenie Gminy Żarów.

Świetlice wiejskie mogą być odpłatnie wynajmowane m. in. na: uroczystości rodzinne, tj. wesela, chrzciny, komunie, przyjęcia urodzinowe, a także na kursy komercyjne, zebrania Komitetów Wyborczych jak również mogą być za zezwoleniem Burmistrza Miasta Żarów nieodpłatnie użyczane na imprezy dochodowe organizowane przez Rady Sołeckie, Rady Rodziców przy Szkołach Podstawowych , Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Parafialne z terenu Gminy Żarów oraz osoby szczególnie zaangażowane w pracę na rzecz społeczności wiejskiej. Akceptacja przez Burmistrza Miasta Żarów następuje po wniesieniu podania w sprawie użyczenia świetlicy wiejskiej.

Wynajem nie odbywa się w świetlicach, w których przeprowadzany jest remont.
Korzystający z obiektów oprócz opłat za wynajem wpłacają zaliczkę na media w kwocie 249,30 zł - rozliczenie zaliczki następuje po zakończeniu umowy i zdaniu lokalu - zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym świetlicy, w którym spisywane jest zużycie mediów. Różnica w rozliczeniu zaliczki może zostać wypłacona najemcy po naprawie ewentualnych szkód powstałych z winy najemcy. Osoby chcące wynająć świetlicę wiejską podpisują stosowną umowę oraz wpłacają zaliczkę na media i opłatę za wynajem w kasie Urzędu Miejskiego.

Poniżej przedstawiamy aktualny cennik opłat za wynajem świetlic wiejskich za jeden dzień kalendarzowy - podane opłaty są cenami netto, do każdej z nich należy doliczyć 23% podatek VAT.

L.p.

Stawka godzinowa netto

Stawa za jeden dzień kalendarzowy

netto

Wierzbna

35,00

250,00

Osoby zainteresowane wynajmem świetlic proszone są o kontakt z opiekunami świetlic wiejskich bądź z Urzędem Miejskim w Żarowie (Referat Rozwoju - pokój nr 8) tel. 74 85 80 591 wew. 375.