Umowa na termomodernizację szkoły podpisana
(24.02.2017)

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie już niebawem zmieni swój wygląd. W ramach remontu szkoła zyska nowe okna, drzwi, wentylacje, a jej wizerunek zmieni także nowa elewacja. Burmistrz Leszek Michalak podpisał dziś w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę na "Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej przy ul. 1 Maja w Żarowie".

Pierwsze prace remontowe ruszą jeszcze w marcu. - Rozpoczynamy ważną inwestycję oświatową na terenie naszego miasta. Jeszcze w grudniu minionego roku otrzymaliśmy informację o przyznaniu naszej gminie środków finansowych na realizację tej inwestycji, dziś podpisaliśmy umowę na dofinansowanie, a już wkrótce mieszkańcy będą mogli zauważyć pierwsze zmiany. To ważne przedsięwzięcie dla uczniów, nauczycieli i rodziców, zważywszy na fakt, że od nowego roku szkolnego w budynku tej szkoły uczyć się będą uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Rozstrzygnięty został już także przetarg na realizację tego zadania oraz wyłoniony wykonawca. - Jak tylko zostanie przekazany nam plac budowy, ruszamy z pierwszymi pracami modernizacyjnymi. W ich ramach planowane jest ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu oraz wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji powietrznej pompy ciepła. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało na koniec listopada - wyjaśnia Wiesław Hucaluk prezes zarządu firmy SIBUD z Wrocławia wykonawca inwestycji.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie kosztować będzie 1.245.575,99 zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 662.646,43 zł

Nie będzie to jedyna inwestycja, która zaplanowana została na terenie żarowskiej podstawówki. - Termomodernizacja budynku szkoły to ważna i długo wyczekiwana inwestycja. Wymiana stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych, nowa elewacja, montaż pompy cieplnej to wszystko elementy, które wpłyną na warunki nauki dzieci i warunki pracy nauczycieli oraz całego personelu szkoły. Dzięki temu zmniejszą się koszty utrzymania budynku, a w zamian będziemy mogli zrealizować więcej remontów czy zakupić kolejne nowe pomoce dydaktyczne. Jesteśmy w dobie nowej reformy oświatowej i właśnie w tym budynku będą uczyły się dzieci z klas I-III. To bezpieczny budynek, jego teren jest ogrodzony, znajduje się tutaj plac zabaw i boisko lekkoatletyczne, a niebawem będzie tutaj także siłownia zewnętrzna z urządzeniami dostosowanymi do potrzeb dzieci, jak i osób dorosłych - dopowiada radna Iwona Nieradka.

Podpisanie umowy na "Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej
im. Jana Brzechwy w Żarowie"

Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą
SIBUD Spółka Akcyjna z Wrocławia