Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Nagrody dla zasłużonych krwiodawców 
(27.02.2017)

A A A

  

Są skromni i nigdy nie liczą na żadne przywileje i zaszczyty. Za to bezinteresownie pomagają innym. Dzielą się tym, co najcenniejsze. Oddają krew najbardziej potrzebującym. Na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczym w piątek, 24 lutego żarowscy krwiodawcy podsumowali swoją ubiegłoroczną działalność. Nie zabrakło również podziękowań i odznaczeń dla najaktywniejszych.

- W ten sposób pomagać może każdy z nas. To nie jest trudne. Trudno jednak przecenić ten bezinteresowny dar, którym jest krew. Dar bezcenny, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. I cieszę się, że również młodzież z terenu naszej gminy "zaraziła" się ideą oddawania krwi. W minionym roku mieszkańcy Żarowa oddali prawie 160 litrów tego życiodajnego płynu. Potwierdza to tylko fakt, że samo oddawanie krwi jest ideą, która się nie starzeje. Jednak działalność klubu oraz jego sukcesy byłyby niemożliwe, gdyby również nie zaangażowanie i wsparcie władz miasta. Ma to dla nas ogromne znaczenie - mówił Czesław Giemza prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Podczas spotkania Klub Honorowych Dawców Krwi tradycyjnie nagrodził wyróżnionych krwiodawców. W konkursie 4X450 i 3X450 zostało odznaczonych 22 mieszkańców: Bogusława Błaszczaka, Roberta Bąkowskiego, Jacka Czermińskiego, Patryka Czermińskiego, Arkadiusza Bąkowskiego, Adriana Dróżdż, Piotra Pieczonka, Grzegorza Stankowskiego, Jacka Giemza, Stanisława Federowicza, Zofii Kujawa, Roberta Kujawa, Grzegorza Lelotko, Arnolda Kuszczak, Mieczysława Kisielewskiego, Anety Zakrzewskiej, Andrzeja Pieczonka, Mariusza Misiona, Izabeli Zych, Mariusza Rój, Marka Zawiszy i Artura Dunicza. Do wyróżnionych krwiodawców trafiły nagrody: termosy, chlebaki, młynki, lampki, czajniki i suszarki ufundowane przez gminę Żarów i innych sponsorów.

Odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" III stopnia otrzymało czterech krwiodawców: Marianna Krawczyszyn, Sylwester Gawroń, Piotr Mazur i Piotr Wawrzyniak.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |