Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Strażacy po zebraniach sprawozdawczych 
(28.02.2017)

A A A

  

Zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania, modernizacje strażackich remiz, pozyskanie nowych wozów bojowych i więcej wyszkolonych druhów. To tylko część planów, jakie na ten rok mają żarowscy strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Każdego roku druhowie omawiają je na zebraniach sprawozdawczych w swoich jednostkach. - Kończy się cykl zebrań podczas których strażacy wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podsumowują kolejny rok swojej działalności oraz omawiają nowe zadania na 2017 rok. Po spotkaniach są już druhowie sześciu jednostek strażackich. Czekamy jeszcze na zebranie w Wierzbnej - mówi Michał Domański Inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie do żarowskich jednostek strażackich trafia dużo specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego. Ten rok ma być pod tym względem równie udany. Kolejny, zupełnie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy trafi do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Żarów. Tym razem nowy nabytek zasili jednostkę OSP w Pożarzysku. Projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych. Wśród gmin, które wspólnie ubiegały się o przyznanie dodatkowych środków finansowych jest Żarów, Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica i Udanin. - Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Każdego roku strażacy otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni z zakresu ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Po spotkaniach są już druhowie z sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ostatnie spotkanie z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej zaplanowane zostało na 18 marca. Strażacy spotkają się o godz. 17.00 w remizie strażackiej.

Magdalena Pawlik 

 

Zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Żarów

   

   

 

Zebranie sprawozdawcze w Kalnie

   

 

Zebranie sprawozdawcze w Pożarzysku

   
 
   
 
   

 

Zebranie sprawozdawcze w Imbramowicach
 
   
 
   
 
   

 

Zebranie sprawozdawcze w Mrowinach
 
   
 
   
 
   
 

  
 


  


strona główna  |  do góry  |