Akcja "Wszystkie Kolory Świata" w Imbramowicach
(01.03.2017)

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach zorganizowała aukcję uszytych w ramach projektu "Wszystkie Kolory Świata" laleczek. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany został na pomoc dla dzieci w Angoli.

Społeczną aukcję poprzedziła debata o wolontariacie, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także dyrektorzy placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów. - Wolontariusze ze szkół zaprezentowali działania charytatywne podjęte w swoich placówkach. wykazali się pomysłowością i chęcią niesienia pomocy innym. Z pasją i zaangażowaniem nieśli pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebowali. Debatę podsumował także ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach Ryszard Mencel zachęcając młodzież do dalszych tak owocnych działań. Dziękujemy wszystkich darczyńców za wsparcie naszej akcji - mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Celem projektu "Wszystkie Kolory Świata" kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne i zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. - Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek, przyczyniają się Państwo do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona, Czadzie i Sudanie Południowym. Bez Państwa zaangażowania setki tysięcy dzieci nie otrzymałyby ratujących życie szczepionek. UNICEF dziękuje w ich imieniu - czytamy na oficjalnej stronie UNICEF.