Zobacz nowy numer gazety
(02.03.2017)

Dziś w ręce czytelników oddajemy kolejny numer Gazety Żarowskiej.

A w nim przeczytacie Państwo o rozpoczęciu termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. To kolejna ważna inwestycja, która ruszy już niebawem na terenie miasta. O tym, jaki zakres prac będzie realizowany przeczytać można w nowym numerze gazety.

Piszemy także o rozpoczęciu remontów kolejnych świetlic wiejskich. Tym razem nowy wizerunek zyskają świetlice w Mielęcinie, Przyłęgowie oraz Mrowinach.

Niebawem rozpocznie się również budowa kanalizacji w Łażanach. Kolejna inwestycja, która otrzymała unijne dofinansowanie. O postępie prac przy tym przedsięwzięciu mówi prezes firmy wykonawczej Przedsiębiorstwa Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji z Legnicy. O tym, co ta inwestycja oznacza dla samych mieszkańców wsi komentuje także radna Rady Miejskiej Maria Tomaszewska.

W tym numerze gazety prezentujemy także stanowisko w sprawie nowej sieci szkół od 1 września 2017 roku. Co w tej sprawie ustalili radni Rady Miejskiej?

Nie brakuje informacji inwestycyjnych. Przeczytać można o remoncie budynku - siedziby żarowskiego Teatru Bezdomny oraz Programie "Kawka", do którego gmina zamierza przystąpić.

Na zakończenie przeczytać można o podsumowaniu ferii zimowych na terenie gminy Żarów.

Na czytelników czeka też garść informacji sportowych i z zakresu kultury.

Miłej lektury!

Redakcja gazety