Trwa budowa chodnika w Wierzbnej
(10.03.2017)

Mieszkańcy Wierzbnej już niebawem będą mogli korzystać z nowego chodnika. Przy ulicy Pankowickiej trwają prace budowlane przy budowie nowego ciągu pieszego. Będzie bezpieczniej, tym bardziej, że wcześniej na tym odcinku brakowało takiego bezpiecznego przejścia. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów".

- Brak chodnika w tym miejscu był już od dawna bolączką mieszkańców, którzy mieszkają przy ulicy Pankowickiej w Wierzbnej. To boczna ulica, ale jednocześnie bardzo ruchliwa. Często kursują tutaj ciężarówki i jest naprawdę niebezpiecznie. Przy dużym natężeniu w ruchu drogowym często trzeba było schodzić na pobocze. Nowy chodnik to nie tylko komfort dla pieszych, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, które jest najważniejszym priorytetem - mówi radna Zuzanna Urbanik.

Nowy chodnik zostanie oddany do użytku mieszkańców w połowie kwietnia. Jego budowa kosztować będzie dokładnie 18.105,60 złotych i zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

W ramach zadania "Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów" nowe chodniki powstaną niebawem jeszcze w Bukowie, Imbramowicach oraz Pożarzysku. W tym roku także realizowane będą jeszcze prace przy budowie nowych ciągów pieszych w Bożanowie oraz na terenie miasta. Tutaj nowe chodniki powstaną przy ulicy H. Brodatego, B. Krzywoustego oraz Armii Krajowej.