Wiadomości z miasta i gminy

    

 

"Dobry sołtys musi być sprawnym organizatorem" 
(13.03.2017)

A A A

  

Są liderami społeczności lokalnych. Aktywnie działają i pracują na rzecz rozwoju wsi. Dbają o swoje sołectwo. Współpracują z mieszkańcami. I wreszcie są kołem napędowym każdej wsi.

Mowa o sołtysach, którzy 11 marca obchodzili swoje święto. Z tej okazji, już po raz czwarty w Żarowie rozegrany został Sołecki Turniej w Kręgle. Na wspólne świętowanie tego dnia wszystkich sołtysów zaprosił burmistrz Leszek Michalak. Oprócz wspólnej zabawy sołtysi uczestniczyli także w naradzie, którą prowadził burmistrz Leszek Michalak i pracownicy Referatu Rozwoju: kierownik Przemysław Sikora oraz Agata Piotrowska i Edyta Mossoń. - Praca sołtysa ma charakter wyjątkowy. Dziś sołtys to przede wszystkim dobry gospodarz i opiekun wsi, który zna problemy i potrzeby lokalnego środowiska. Dziękuję za trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju sołectw, a także widoczne efekty tych działań. Życzę wytrwałości w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej, dobrej współpracy z mieszkańcami, realizacji pomysłów w działalności sołeckiej, a przede wszystkim zadowolenia z tej jakże ważnej funkcji - mówił podczas spotkania z sołtysami burmistrz Leszek Michalak.

A jaki powinien być dobry sołtys? - Musi umieć słuchać i porozumieć się ze wszystkimi, łączyć ludzi i integrować ich, a nie dzielić. To trudne zadanie, zwłaszcza, gdy nie widać chęci i zaangażowania ze strony mieszkańców. Ale nie niemożliwe - przyznał z uśmiechem na twarzy Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Sportowy Turniej wyłonił sołeckich zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął sołtys Marek Fita z Imbramowic, druga lokata przypadła reprezentantowi Marcinowiczek sołtysowi Eugeniuszowi Bernatowiczowi, a trzecie miejsce wywalczyła sołtys Agnieszka Mazur z Bożanowa.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |