Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Bądź Uważny! 
(15.03.2017)

A A A

  

Takie hasło, zarówno 8 marca, jak i każdego dnia przyświeca pracownikom żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nietypowy, ale jakże przydatny sposób spędzenia Dnia Kobiet zapoczątkowano w żarowskim ośrodku. Dzięki uprzejmości dzielnicowego komisariatu policji w Żarowie Pana Wojciecha Plizga kadra, (w większości płci żeńskiej) uczestniczyła w spotkaniu tematycznym, którego istotą była prezentacja zagrożeń atakami terrorystycznymi. Jak się zachować? Co zrobić? Czy można temu zapobiec? Dokąd uciekać? Czy jesteśmy dziś bezpieczni?

Właśnie 8 marca w siedzibie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zatrzymaliśmy się w poszukiwaniu odpowiedzi na te, i wiele innych nurtujących nas pytań. Podczas rozmowy tematycznej uświadomiliśmy sobie po raz kolejny, jak wiele ważnych zagadnień przed nami. Był czas na refleksje, dodatkowe zagadnienia oraz na naukę, której nigdy dosyć! I choć okoliczności tego marcowego dnia zwyczajowo są Świętem Kobiet i chwilą wytchnienia, to nasze spotkanie - choć szkoleniowe, właśnie w takiej atmosferze upłynęło. Pan Wojciech zadbał, abyśmy nawet na chwilę nie poczuli niepokoju, co przy trudnym zagadnieniu nie jest łatwym zadaniem. Korzystając z okazji życzymy Państwu nieustannie zdrowia i koniecznego poczucia bezpieczeństwa. Bądźmy Uważni !

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Plizga - dzielnicowemu komisariatu policji w Żarowie za przeprowadzenie szkolenia oraz Pani Katarzynie Wilk - Komendant żarowskiego Komisariatu Policji za wsparcie.

W imieniu Zespołu żarowskiego
Ośrodka Pomocy Społecznej
Anita Denes-Ziemkiewicz

 

 


  


strona główna  |  do góry  |