Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Będzie zakaz parkowania przy ul. Armii Krajowej w Żarowie 
(17.03.2017)

A A A

  

Od dziś, na odcinku ulicy Armii Krajowej, od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego w Żarowie obowiązywać będzie zakaz parkowania samochodów.

Zakaz obowiązywać będzie w godz. 7.00-18.00 ponad 30 minut. - Odcinek drogowy przy ulicy Armii Krajowej, na wysokości Urzędu Miejskiego, od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego w Żarowie to droga na której panuje duży ruch. Ciężko tutaj także znaleźć wolne miejsce, aby zaparkować swój samochód. Z takim problemem borykają się nie tylko handlowcy, którzy w tym miejscu prowadzą sklepy, ale również inni mieszkańcy, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły czy chcą skorzystać z usług przychodni medycznej. Od dziś, na tym odcinku drogowym, w godzinach 7.00-18.00 kierowcy będą mogli parkować swoje pojazdy maksymalnie na 30 minut. Przedmiotowy zakaz parkowania nie będzie obowiązywał w godzinach 18.00-7.00 - wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

O wprowadzeniu zakazu parkowania na tym odcinku drogowym decydowali także sami mieszkańcy, wypełniając ankietę, którą jeszcze w 2016 roku przygotowali pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Taka była też propozycja Komisji ds. Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |