Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Tytuł Mistrza Dolnego Śląska w zasięgu ręki 
(20.03.2017)

A A A

  

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie walczą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Do wielkiego zwycięstwa pozostał jeszcze jeden etap, choć już teraz reprezentanci żarowskiej podstawówki osiągnęli znaczący sukces. 

 

To wywalczone trzecie miejsce podczas XIII Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", który odbył się w Wałbrzychu. Konkurs organizowany był przez zarząd województwa dolnośląskiego wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. - Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie. Wysiłek i zaangażowanie zostały docenione, a wywalczone trzecie miejsce to wielki sukces naszych reprezentantów. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy - mówi Urszula Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

W etapie półfinałowym uczestniczyły dwie drużyny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie:

I drużyna: Malwina Szklarz, Bartosz Odzimkowski, Jakub Horoszkiewicz (z oddziału przedszkolnego) realizowała zadania przechodząc przez jedną, ale rozbudowaną stację i wykazując się wiadomościami z dziedziny bezpieczeństwa środowiskowego i pierwszej pomocy

II drużyna: Oliwia Dyrcz, Adrian Stroka, Maksymilian Górka (kategoria I-III) i III drużyna: Hanna Bal, Anna Bogatko, Wiktor Nowak (kategoria IV-VI) przechodzili przez 4 stacje, na których wykonali łącznie 8 zadań praktycznych.

Uczniowie: Hanna Bal, Anna Bogatko, Wiktor Nowak zajęli trzecie miejsce na 21 drużyn z całego regionu, kwalifikując się do finału dolnośląskiego, który zaplanowano na 10 maja we Wrocławiu. Na zwycięzców czekać będzie tytuł Mistrza Dolnego Śląska oraz nagroda specjalna w postaci pucharu prezydenta RP.

Magdalena Pawlik

 


  


strona główna  |  do góry  |