Pierwszy dzień wiosny w Kalnie
(29.03.2017)

Ekologiczne pogadanki, wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, kolorowy pochód z Marzannami, a na koniec ognisko z kiełbaskami. Tak mieszkańcy Kalna witali pierwszy dzień wiosny. Imprezę tradycyjnie zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "Kalinów".

W wiejskiej integracji uczestniczyli nie tylko najmłodsi mieszkańcy Kalna. Dorosłych także nie trzeba było namawiać do wspólnego świętowania. - Zanim przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny, zorganizowaliśmy wcześniej zajęcia plastyczne na naszej świetlicy, podczas których dzieci miały za zadanie wykonać Marzanny. Wszystkie wykonane zostały z ekologicznych materiałów: słomy, bibuły, szarych gazet i papieru. Przy okazji odbyła się także pogadanka ekologiczna dla najmłodszych mieszkańców naszej wsi. Nie mogło zabraknąć kolorowego pochodu z Marzannmi, a przede wszystkim dobrej wspólnej zabawy. Były konkursy i zagadki nagradzane słodkimi upominkami, a na koniec ognisko z kiełbaskami, przy którym mogliśmy porozmawiać o wiosennych planach. To było fantastyczne spotkanie i dobra integracja po długiej zimie - mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Tradycyjnie wszystkie Marzanny, jak przystało na pierwszy dzień wiosny, spłonęły na ognisku. Na znak, ze zima już tak prędko do nas nie powróci.

Wspólna zabawa, którą zorganizowali przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Kalinów" odbyła się na boisku sportowym. Po raz pierwszy mieszkańcy mogli korzystać z nowych ławostołów, które zamontowane zostały kilka dni temu na tym terenie. Nowy sprzęt mieszkańcy zakupili ze środków funduszu sołeckiego.