Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Maluchy przyjęte do przedszkola 
(30.03.2017)

A A A

  

Zakończył się już nabór dzieci do przedszkola i żłobka prowadzonego przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Od nowego roku szkolnego do żarowskiego przedszkola uczęszczać będzie 182 dzieci.

 

Z uwagi na dużą liczbę wniosków, ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolu i nie spełnienie wszystkich kryteriów naboru nie wszystkie dzieci zostały przyjęte do placówki. - W naborze dzieci do przedszkola sugerowaliśmy się kryteriami ściśle określonymi w przepisach prawa oświatowego. Przyjęte zostały przede wszystkim dzieci zamieszkałe na terenie gminy Żarów, przedszkolaki, które już uczęszczały do naszej placówki, dzieci samotnych matek, wychowujące się w rodzinie wielodzietnej, niepełnosprawne, mające rodziców niepełnosprawnych, objęte pieczą zastępczą i rodziców pracujących. Odbyły się dwa posiedzenia komisji rekrutacyjnej 23 i 28 marca. Analizowaliśmy wszystkie podania, biorąc pod uwagę kryteria określone w ustawie o prawie oświatowym, dlatego nie wszystkie dzieci zostały przyjęte. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na listę rezerwową do żłobka wpisanych zostanie 17 dzieci, a na listę rezerwową do przedszkola 27 dzieci - tłumaczy Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Jeszcze w tym roku budynek budynek Bajkowego Przedszkola w Żarowie zostanie rozbudowany o budynek żłobka. W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. - Będziemy mieli w Żarowie dodatkowy budynek przy naszym przedszkolu. I to będzie żłobek, który pomieści pięćdziesięcioro dzieci. Zgodnie z oczekiwaniami rodziców naszych przedszkolaków, bo jednak co roku brakuje tych miejsc w placówce, będziemy mogli otoczyć opieką więcej dzieci - dopowiada dyrektor Elżbieta Wierzyk.

Lista przyjętych dzieci do przedszkola i oddziałów żłobkowych oraz dzieci wpisanych na listę rezerwową została wywieszona w holu żarowskiej placówki. Protokoły z posiedzeń komisji rekrutacyjnych są dostępne na stronie internetowej www.przedszkole-zarow.pl 

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |