Społeczna akcja w Pożarzysku
(31.03.2017)

To już nie pierwsza taka akcja w Pożarzysku. Mieszkańcy Pożarzyska po raz kolejny pokazali, że w grupie siła.

Dzięki społecznej akcji, którą w ostatnią sobotę sami zainicjowali teren usytuowany przy placu zabaw zmienił swój wygląd. W ruch poszły łopaty i pędzle do malowania. Pracy było dużo, ale zapału nikomu nie brakowało. - Na terenie przy placu zabaw rosną już nowe drzewka. Wspólnie z mieszkańcami naszej wsi posadziliśmy tam 26 tui, a przy okazji również zabezpieczyliśmy drewniane elementy placu zabaw. Mieszkańcy pomalowali je także specjalnymi farbami do drewna. Środki finansowe na zakup roślin i impregnatów pochodziły z funduszu sołeckiego. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie, a przede wszystkim za włączenie się w kolejną akcję na terenie naszej wsi - mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Mieszkańcy coraz częściej organizują takie społeczne akcje na terenie wsi. Wspólnie dbają o swoje sołectwa. I pokazują, że można zdziałać wiele dobrego, biorąc sprawy w swoje ręce.