Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Spotkanie przy "Regale Pamięci" 
(05.04.2017)

A A A

  

Miłośnicy lokalnej historii mogli spotkać się na pierwszym spotkaniu przy "Regale Pamięci" w żarowskiej bibliotece. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Labiryntarium.pl oraz Fundacji Inicjatywa B podsumowali dotychczasowe osiągnięcia zrealizowane w ramach nowego projektu. Po raz pierwszy zaprezentowany został także posrebrzany puchar, który być może już niebawem powiększy zbiory Żarowskiej Izby Historycznej. - Odczytaliśmy nazwiska ludzi którzy wspierają działania Biblioteki Dziedzictwa finansowo, darowiznami i merytorycznie. Jest to już niemal 30 osób, w tym także ludzie z poza Żarowa i Gminy Żarów! Wymieniliśmy wszystkie zakupione i pozyskane od darczyńców archiwalia, które każdy zainteresowany może zobaczyć osobiście na Regale Pamięci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarowie - czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Labiryntarium.pl 

O specyfice programu "Cyfrowe Archiwum Lokalne" poinformował podczas spotkania Michał Hajdukiewicz. Goście przywieźli ze sobą szereg publikacji dotyczących Sobótki i okolic, oraz niewielką ekspozycję pozyskanych w ramach działań eksponatów.

Następne spotkanie zaplanowane zostało na 25 maja, tematem będą Żarowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych (Szamotownia). Zapraszamy do przyjścia, przyniesienia pamiątek, zdjęć i wspomnień związanych z zakładem.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |