Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Przy Wielkanocnym Stole 
(06.04.2017)

A A A

  

Nadziewane jajka, żurek, wielkanocne pasztety, babki, serniki, mazurki i inne smakołyki. Takie przysmaki królowały na wielkanocnym stole żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi żarowscy seniorzy spotkali się na wspólnym wielkanocnym śniadaniu.

- To już kolejne śniadanie wielkanocne, na które zapraszają nas żarowscy emeryci. Cieszę się, że stało się tradycją i dziś, w tak miłym gronie możemy złożyć sobie świąteczne życzenia. Mam nadzieję, że świętowanie we wszystkich domach, w gronie rodzinnym będzie równie ciepłe i serdeczne - mówiła podczas spotkania z emerytami Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na świątecznym śniadaniu życzenia usłyszeli także inwalidzi. Tradycyjnie już, seniorzy z gminy Żarów, w przedświątecznym okresie obchodzą także święto inwalidy. - My seniorzy przychodzimy tutaj z wielką radością. Możemy się bawić, tańczyć i uczestniczyć w ciekawych projektach. Zawsze tak uroczyście obchodzimy różne uroczystości. Kalendarz naszych imprez jest naprawdę bardzo bogaty. Ale szczególną uwagę przywiązujemy do obchodzenia świąt. Mam nadzieję, że nikt w tych dniach nie będzie sam. I będzie mógł się cieszyć wspólnymi chwilami z najbliższymi - dopowiadała Józefa Paszko z żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również akcentów artystycznych w wykonaniu seniorów ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Świąteczne życzenia emerytom złożyli także burmistrz Leszek Michalak, zastępca Grzegorz Osiecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Magdalena Pawlik

 

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |