Bajkowe Przedszkole z certyfikatem
(07.04.2017)

Za czynny udział w ogólnopolskiej sieci uczących się przedszkoli "SUPEŁ", które przyczynia się do podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej, dzieli się wiedzą i przykładami dobrych praktyk oraz aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskim Programie "Optymistyczne Przedszkole" Bajkowe Przedszkole w Żarowie odznaczone zostało certyfikatem.

Wyróżnienie, na Gali Optymistów, która odbywała się podczas XVI Konferencji Praktyków "Akademia Ekspertów" zorganizowanej w ramach XVI Zjazdu ogólnopolskiego programu "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE" Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot w Zakopanem odebrały dyrektor przedszkola Elżbieta Wierzyk i koordynator programu w żarowskiej placówce Mariola Król. - Na zjeździe optymistycznych przedszkoli uczymy się, utrwalamy i wdrażamy jak optymistycznie budować społeczność przedszkolną, łączyć wiedzę z praktyką, doskonalić się w zespole, wymieniać się doświadczeniami, wprowadzać dziecko w świat wartości, nawiązywać trwałe kontakty zawodowe, efektywnie promować siebie, podnosić umiejętności i kompetencje nauczyciela oraz dyrektora - mówi Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Do Bajkowego Przedszkola w Żarowie dyrektor Elżbieta Wierzyk i Mariola Król przywiozły ze sobą przesłanie, że "Optymizm zaczyna się od siebie. Bycie optymistą to wybór, jakość życia jest w naszych rękach. Wybierajmy ludzi podobnych do siebie, by lepiej żyć". To było hasło tegorocznego zjazdu Optymistycznych Przedszkoli.