Miejsca pod monitoring wybrane
(13.04.2017)

Jeszcze w tym roku w mieście ma zostać rozbudowana sieć monitoringu. Nie będą to pierwsze zainstalowane kamery na terenie Żarowa. Obecnie urządzenia takie zainstalowane są przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Lokalizację kolejnych kamer wybierali sami mieszkańcy. Swoje propozycje dotyczące zainstalowania kamer monitoringu na terenie Żarowa zgłaszali także funkcjonariusze policji. Rozmowy z mieszkańcami miasta przeprowadzili również w swoich okręgach radni Rady Miejskiej. - Stworzona wspólnie koncepcja zakłada zainstalowanie kamer w newralgicznych punktach naszego miasta. Wśród wielu propozycji wytypowanych miejsc, które miałyby znaleźć się w zasięgu kamer będą miejsca wybrane nie tylko przez mieszkańców naszego miasta, ale także policjantów z żarowskiego komisariatu policji. W większości pomysły były zbieżne. O tym, kiedy nowe kamery pojawią się na ulicach Żarowa będę mógł Państwu przekazać już niebawem - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Kolejne kamery będą zainstalowane przy skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i Armii Krajowej, ulicy Dworcowej (okolice dworca PKP i PKS), skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej przy budynku Żarowskiej Izby Historycznej obejmujące swoim zasięgiem ulicę Armii Krajowej, Mickiewicza oraz Dworcową, przy ulicy Armii Krajowej w okolicach Nefrytu oraz przy żarowskim skateparku.

O tym, kiedy rozpocznie się montaż nowego monitoringu będziemy Państwa na bieżąco informować.