Nowy numer gazety
(13.04.2017)

Dziś oddajemy w ręce czytelników kolejny numer Gazety Żarowskiej.

A w nim przeczytać Państwo możecie o zmianach, które wprowadzone będą w szkołach od 1 września, w związku z reformą oświatową. O tym, jak od nowego roku funkcjonować będą szkoły podstawowe mówią Helena Słowik - nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarowie oraz Krystyna Waliszak - dotychczasowa dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

W tym numerze także prezentujemy wspomnienie o niedawno zmarłym Wacławie Rzeczyckim. Jak zapamiętali Go mieszkańcy naszej gminy?

Nie brakuje także informacji inwestycyjnych. Piszemy o remoncie świetlic wiejskich w Mrowinach, Przyłęgowie i Mielęcinie oraz modernizacji dachu przy budynku Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Jakie miejsca już niebawem objęte zostaną monitoringiem? Zobacz, jak typowali mieszkańcy Żarowa.

Jako, że jest to przedświąteczne wydanie gazety, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze świątecznych spotkań, które odbywają się na terenie gminy Żarów.

Na kolejne pytania naszych mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak.

Na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych, w tym zaproszenie na majowy koncert do GCKiS i nocny maraton gier planszowych. Zachęcamy także do przeczytania newsów z życia żarowskich sportowców.

Miłej lektury!

Redakcja gazety