Pierwsza wiosenna zbiórka krwi
(13.04.2017)

Żarowianie nie przegapili kolejnej szansy pomocy najbardziej potrzebującym. Podczas pierwszej wiosennej zbiórki krwi we wtorek, 11 kwietnia uzbierano ponad 17 litrów tego życiodajnego płynu. Wśród chętnych uczestników nie zabrakło także mieszkańców, którzy po raz pierwszy oddawali krew.

Młodzi Żarowianie przełamali strach i zdecydowali się honorowo podzielić tym najcenniejszym darem. - Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za każdą kroplę krwi. Ponad 17 litrów oddanych przez 38 osób to całkiem niezły wynik. Te liczby świadczą tylko o wielkich sercach naszych mieszkańców i o tym, że niesienie pomocy innym jest trendy - przyznaje Czesław Giemza prezes żarowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Kolejna zbiórka krwi została zaplanowana na 13 czerwca. Krew będzie można oddawać tradycyjnie w Zespole Szkół przy ul. Zamkowej 10 w Żarowie, w godz. 9.00-13.00.