Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Tradycje WIELKANOCNE 
(14.04.2017)

A A A

  

Świąteczny nastrój, piękne wielkanocne stoły i potrawy przygotowane przez najlepsze gospodynie na Dolnym Śląsku. Podczas 13 już edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach nie mogło zabraknąć reprezentacji gminy Żarów.

Przepięknie udekorowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z Kalna i Imbramowic uginały się pod ciężarem wielkanocnych bab, mazurków, jaj i innych wyszukanych potraw. - Nasze stoły zdobyły wielkie uznanie i naprawdę było co podziwiać. Popisowym daniem Imbramowic był tradycyjny żurek, a Kalna Tort Wielkanocna Pisanka. Na naszych stołach królowały przeróżne ciasta, pasztety, swojskie wędliny, nadziewane jaja...i wiele innych pyszności. Każda grupa musiała swoją potrawę zaprezentować na scenie, później opisać swój stół przed liczną komisją ....wszystko w miłej i wesołej atmosferze, a na koniec każdy stół dostał dyplom i kosz z różnościami spożywczymi w nagrodę. Było nam niezmiernie miło, bo nasze stoiska odwiedziło dużo mieszkańców z Żarowa, a w szczególności z Kalna i Imbramowic. Zdobyłyśmy nowe znajomości z sąsiednich kół gospodyń, podziwiałyśmy potrawy z innych regionów, jak i wyroby rękodzielnicze. Tego dnia Marcinowice odwiedziły tysiące zwiedzających. To jest jedna z najpiękniejszych imprez w powiecie świdnickim i na niej po prostu wypada być - mówi Ewa Wołek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna.

Na wielkanocnym kiermaszu w Marcinowicach zaprezentowało się 65 stołów i wystawców z 11 gmin z całego Dolnego Śląska. Wśród nich, każdego roku nie brakuje reprezentantów Kalna. Po raz pierwszy wystawiły się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |