Dodatkowe patrole na ulicach Żarowa
(18.04.2017)

W okresie wakacyjnym na terenie Żarowa swoją służbę rozpoczną dodatkowe patrole policyjne, które pilnować będą porządku we wszystkie weekendy. To wspólny pomysł Spółdzielni Mieszkaniowej i mieszkańców Żarowa. - Jak co roku Spółdzielnia Mieszkaniowa przekazuje środki finansowe na patrole wakacyjne na terenie naszego miasta.

Wspólnie zadecydowaliśmy, że będziemy kontynuować to zadanie, tym bardziej, że ubiegłoroczna akcja przyniosła konkretne efekty. A myślę, że skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy Osiedla Piastowskiego, gdzie będzie można spotkać dodatkowe patrole policyjne, ale wszyscy Żarowianie - mówił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Leszek Michalak.

Dodatkowe patrole policyjne, wzorem lat ubiegłych, realizowane będą w okresie wakacyjnym, w miejscach szczególnie zagrożonych wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa. Uwzględnione zostaną także w tym zakresie wnioski mieszkańców społeczności lokalnej.

Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 13 kwietnia radni jednogłośnie poparli pomysł wprowadzenia dodatkowych patroli policyjnych. Wyrazili również zgodę na wsparcie finansowe tego projektu dla policji w Żarowie. Środki finansowe na rzecz policji przekazała Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach.