Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Wędkarze dbają o pobliskie stawy 
(20.04.2017)

A A A

  

Zamiast wędek, worki i rękawice robocze. Tak uzbrojeni wędkarze przystąpili do wspólnego sprzątania terenów wokół stawów w Żarowie, Kalnie i Imbramowicach. Wspólne akcje porządkowe terenów przy zbiornikach wodnych to coroczne przedsięwzięcia, które przeprowadzają żarowscy wędkarze. 

Efektem pierwszych wiosennych zbiórek, które zorganizowane zostały w marcu i kwietniu było kilkadziesiąt zebranych worków śmieci. - Ilość śmieci, w stosunku do lat ubiegłych, maleje, co świadczy o większej świadomości społecznej osób spędzających czas nad naszymi wodami oraz faktem sprzątania po sobie i zbierania odpadów. Niestety nadal zdarzają się miejsca, gdzie zostają wyrzucane śmieci domowe, pozostałości po AGD, odzież, elementy samochodowe i duża ilość butelek szklanych oraz plastikowych. W akcji uczestniczyła tylko niewielka grupa wędkarzy, z czego większość stanowił zarząd. Dlatego również w tym miejscu apelujemy o większe zaangażowanie się pozostałych wędkarzy w tego typu akcje oraz o sprzątanie podczas wędkowania terenu w najbliższym otoczeniu - mówi Grzegorz Osiecki z żarowskiego koła PZW.

Żarowscy wędkarze powoli zaczynają już szykować się do sezonu. Zanim jednak chwycą za wędki, zawsze corocznie porządkują tereny wokół stawów. Dzięki takim działaniom pobliskie stawy są zadbane i odpowiednio zabezpieczone. - Podczas prac porządkowych wykonaliśmy również szereg przycinek traw, krzaków, a także przygotowaliśmy miejsca do przyszłych zawodów koła. Zawody mistrzostw koła w dyscyplinie spławikowej dla wszystkich kategorii zaplanowane zostały na 7 maja w Imbramowicach. Wszystkim zaangażowanym w akcję sprzątania stawów składamy serdeczne podziękowania - dopowiada Jarosław Sypułowicz - Prezes Koła

W niewielkiej części zmienił się także skład zarządu w PZW Okręg Wałbrzych. Podczas wyborów, które odbyły się 8 kwietnia na funkcję prezesa ponownie wybrano Andrzeja Polaka. Dokonano także zmian osobowych w składach komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego oraz wybrano delegatów na krajowy zjazd PZW. Przez delegatów zostały również podjęte wnioski, które powinny pomóc wędkarzom w realizacji swojego hobby. Bardzo możliwe, że od 1 stycznia 2018r. wpisy do rejestru będą dokonywane tylko wtedy, gdy wędkarze zdecydują się na wpuszczenie ryby do siatki. Zarybienia karpiem w większości będą skupione na małym karpiu tzw. "kroczkiem", a nie na zarybianiu rybą wymiarową. Szczegóły niedługo pojawią się na stronie internetowej PZW Okręg Wałbrzych.

Więcej informacji, ciekawostki oraz komunikaty można znaleźć na stronie internetowej żarowskiego związku wędkarskiego www.pzw.org.pl/zarow  oraz na facebooku.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
 


  


strona główna  |  do góry  |