Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Stachursky, Róże Europy i Liber na Dniach Żarowa 
(05.05.2017)

A A A

  

Tegorocznymi gwiazdami Dni Żarowa będą Róże Europy, Liber oraz Stachursky. Gwiazdy zaśpiewają w Żarowie swoje największe hity. W programie dwudniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali w tym roku wiele nowych niespodzianek, które gwarantować będą udaną zabawę. 

- W tym roku podczas Dni Żarowa, które rozpoczną się 26 maja w Parku Miejskim, zagrają Rain, Ditroit, Liber i Ina, Róże Europy i Stachursky. Koncerty to nie jedyne atrakcje na jakie mogą liczyć mieszkańcy Żarowa. Święto miasta i gminy rozpocznie uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której zostaną wręczone Złote Dęby. Po sesji barwny korowód, prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca "Jubilat" i Żarowską Orkiestrę Dętą, przejdzie ulicami Żarowa do Parku Miejskiego. Po oficjalnym otwarciu Dni Żarowa wystąpi Żarowska Orkiestra Dęta, a po niej z wiązanką tańców narodowych zaprezentuje się zespół "Jubilat". Po nich przyjdzie czas na prezentację zespołów działających przy GCKiS. Około godziny 19.00 zagra zespół Ditroit, w skład którego wchodzą żarowscy muzycy. Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta będzie Liber i Ina. Na koniec wystąpi zespół Water Band, który poprowadzi zabawę pod chmurką - mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Tradycyjnie nie zabraknie dobrej zabawy dla najmłodszych. Z okazji Dnia Mamy, który wypada w pierwszy dzień Dni Żarowa każda mama zostanie sportretowana przez swoje dziecko, a wykonana praca zawiśnie w ogromnej galerii pod chmurką. Na scenie zaprezentują się szkoły i zespoły działające przy GCKiS. Park Kuglarzy, czyli mega bańki mydlane, żonglerka i spacer po taśmach to wszystko będzie czekało na żarowian, każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

W bloku muzycznym, który rozpocznie się około godziny 19.00 zagrają dobrze znany żarowskiej publiczności zespół Rain. Gwiazdami wieczoru będą Róże Europy i Stachursky. A całość zakończy dyskoteka pod gwiazdami utrzymana w klimacie lat 90-tych.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w kolejnych numerach Gazety Żarowskiej i na stronie internetowej www.um.zarow.pl  oraz www.centrum.zarow.pl 

Magdalena Pawlik

 

 „Zostańmy razem”, „Czuję i wiem”, „Gdy zapłaczesz”. Kto z nas nie zna tych hitów? Już niebawem usłyszymy je w Żarowie 
(Foto: http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/lato-z-radiem-jacek-stachursky-zaprasza-nie-moze-was-tam-zabraknac_862472.html)  


strona główna  |  do góry  |