Gmina Żarów wśród wyróżnionych w Plebiscycie "Muflony 2016"
(15.05.2017)

Przedsiębiorstwa, instytucje, firmy i samorządy z całego regionu Dolnego Śląska rywalizowały o miano najlepszego w kilku kategoriach podczas XIX Finału Plebiscytu Gospodarczego "Muflony 2016". Choć nie udało się zdobyć marmurowej statuetki Muflona, gmina Żarów zajęła trzecie miejsce w kategorii Metamorfoza 10-lecia (lata 2007-2016), zostawiając za sobą kilkunastu rywali.

Uroczysta gala, na której wręczono statuetki odbyła się w piątek, 12 maja w Zamku Książ. Wyróżnienie, podczas Plebiscytu Gospodarczego, odebrał zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki. - To duże wyróżnienie, tym bardziej, że wśród kandydatów nominowanych w tej kategorii było aż sześć gmin - Strzegom, Żarów, Bielawa, Nowa Ruda, Pieszyce i Szczawno-Zdrój oraz 15 firm i przedsiębiorstw. Trzecie miejsce to duży sukces. Cieszymy się, że kapituła plebiscytu doceniła nasze starania i pracę włożoną w kompleksowy rozwój gminy Żarów - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Muflony to najstarszy plebiscyt gospodarczy, jaki odbywa się co roku w Wałbrzychu. Nagradzane są w nim firmy i instytucje, które wyróżniają się na tle innych dobrymi wynikami gospodarczymi, działalnością na rzecz lokalnej społeczności, czy promują ekologię. Nagradzani są najlepsi z najlepszych, którzy angażują się w życie społeczne regionu, inwestują, tworzą miejsca pracy, nie boją się ryzyka. W tym roku kapituła plebiscytu nagrodziła uczestników w pięciu kategoriach: Firma Odpowiedzialnego Biznesu, Najlepszy Produkt, Najlepsza Miko/Mała Firma, Wydarzenie/Inicjatywa 2016 roku i Metamorfoza 10-lecia (lata 2007-2016).

W kategorii Metamorfoza 10-lecia (lata 2007-2016) drugie miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej Victoria w Wałbrzychu, a statuetka Muflona 2016 powędrowała do gminy Bielawa.

Organizatorem Plebiscytu jest spółka Kubara Lamina S.A., wydawca tytułów prasowych: Tygodnika Wałbrzyskiego/NWW, Wiadomości Świdnickich i Tygodnika Dzierżoniowskiego.