Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Cuda z papieru w Żarowie
(15.05.2017)

A A A

  

Sto szesnaście prac z 21 miejscowości nadesłano na V Ogólnopolski Festiwal Origami w Żarowie. W niedzielę, 14 maja poznaliśmy zwycięzców tej trudnej sztuki.

Sponsorem V edycji Festiwalu Origami "Piękno papierowych kwiatów" jest Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o. oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W ramach żarowskiego Festiwalu Origami odbyły się także warsztaty origami, które prowadził Adam Szewczyk - instruktor origami Polskiego Towarzystwa Origami. - Uczestnicy zajęć uczyli się składania papieru, pod bacznym okiem fachowca tej pięknej dziedziny, i każdy z nich powrócił do domu z naręczem samodzielnie poskładanych modeli origami - mówi Elżbieta Kulas z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 

Wyniki V Festiwali Origami "Piękno papierowych kwiatów"

Kategoria I - szkoły podstawowe kl. 0-III
VI. Wyróżnienie Vincent Gajdamowicz, kl. I - Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni
V. Wyróżnienie Marcin Pęder, kl. I - Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu
IV. Wyróżnienie Zuzanna Pasikowska, kl. II - Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej
III. Wyróżnienie Ligia Narloch, kl. III - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach
II. Wyróżnienie Agnieszka Janas, kl. 0 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach
I. Wyróżnienie Kacper Rokita, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie
III. Miejsce Anna-Maria Michalska - Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej
II. Miejsce Joanna Wanat, kl. II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie
I. Miejsce Patrycja Kuligowska, kl. II - Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku

Kategoria II a - szkoły podstawowe - kl. IV-VI - origami klasyczne
III. Miejsce Kajetan Kwiecień, kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
II. Miejsce Rafał Wypiór, kl. IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach
I Miejsce Aleksandra Huzarewicz, kl. IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gliwicach

Kategoria II b - szkoły podstawowe - kl. IV-VI - origami modułowe
III. Miejsce Kamil Zadrożny, kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
II. Miejsce Jakub Skibniewski, kl. VI - Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Miedznej
I. Miejsce Olaf Markowski, kl. VI - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie

Kategoria II c - szkoły podstawowe - kl. IV-VI - origami 3D
III. Miejsce Martyna Zdanowska, 12 lat - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
II. Miejsce Alicja Kubiszyn, kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
I. Miejsce Amelia Dyczek, 12 lat - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

Kategoria III a - gimnazjaliści - origami klasyczne
III. Miejsce Sylwia Płaziak, kl. II - Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku
II. Miejsce Agnieszka Magdziarz, kl. II - Publiczne Gimnazjum w Sułowie
I. Miejsce Piotr Markowski, kl. I - Zespół Szkół nr 1 w Sopocie

Kategoria III b - gimnazjaliści - origami modułowe
III. Miejsce Paulina Misiarz, kl. II - Publiczne Gimnazjum w Sułowie
II. Miejsce Piotr Markowski, kl. I - Zespół Szkół nr 1 w Sopocie
I. Miejsce Monika Mazur, kl. II - Publiczne Gimnazjum w Sułowie

Kategoria III c - gimnazjaliści - 3D
III. Miejsce Patrycja Czech, kl. I - Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku
II. Miejsce Aleksandra Chrobak, kl. I - Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku
I. Miejsce Klaudia Helbin, kl. II - Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku

Kategoria IV a - szkoły ponadgimnazjalne - origami klasyczne
III. Miejsce Paweł Puklicz, kl. IV - Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu
II. Miejsce Jacek Multan, kl. II - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Brzegu
I. Miejsce Damian Malicki, kl. II - Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku

Kategoria IV b - szkoły ponadgimnazjalne - origami modułowe
III. Miejsce nie przyznano
II. Miejsce nie przyznano
I. Miejsce Piotr Chałaj, kl. III - III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu

Kategoria IV c - szkoły ponadgimnazjalne - origami 3d
III. Miejsce
II. Miejsce nie wpłynęły prace
I. Miejsce

Kategoria V a - osoby dorosłe - origami klasyczne
III. Miejsce pani Magdalena Kawa z Dębna
II. Miejsce pani Bogumiła Czarnik-Polcyn z Mogilna
I. Miejsce pani Anna Socha z Warszawy

Kategoria V b - osoby dorosłe - origami modułowe
III. Miejsce -
II. Miejsce -
I. Miejsce pani Beata Babiuch z Chełmka

Kategoria V c - osoby dorosłe - origami 3D
III. Miejsce pani Maria Górecka z Kalisza
II. Miejsce pani Jolanta Wolska z Piszkawy, gm. Oleśnica - "Kwiaty w doniczce"
I. Miejsce pani Jolanta Wolska z Piszkawy, gm. Oleśnica - "Wóz z kwiatami"

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
 
   


 
 


  


strona główna  |  do góry  |