Rozśpiewani Senyor Rici
(17.05.2017)

Po raz kolejny żarowski chór Senyor Rici wystąpił na III Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku w Świdnicy.

Na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury oprócz Żarowa zaprezentowały się także zespoły z Oleśnicy, Ząbkowic, Obornik Śląskich, Wałbrzycha, Świebodzic i Świdnicy. - Pokazaliśmy, że nie tylko potrafimy śpiewać, ale również radować się z tego, co robimy. III Przegląd Piosenki Uniwersytetów III Wieku w Świdnicy to energia, którą seniorzy dzielą się z innymi. Tematem tegorocznego spotkania była "Piosenka filmowa".

Konferansjerami tegorocznej edycji byli Jolanta Mieszkalska i Piotr Bolek. W zabawę entuzjastycznie włączała się publiczność. Nasz występ spotkał się z niesamowitym entuzjazmem i aplauzem. Szczególnie zaś ostatnia scena, kiedy w sposób aktorski w nawiązaniu do śpiewanej piosenki z filmu "Zakazane piosenki" - pani Halina pokazała wyroby wędliniarskie skrupulatnie skryte pod płaszczem. Mogliśmy się zintegrować i bawić z radością - mówi Ryszard Fidler z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Zdjęcia: Swidnica24.pl, foto Dariusz Nowaczyński