Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Przedszkolaki uczciły Święto Optymizmu
(18.05.2017)

A A A

  

Wspólne zabawy, maraton biegów, optymistyczny hymn, a na koniec wizyta dwóch osiołków. Tak wyglądały wczorajsze obchody Święta Optymizmu w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. Każdego roku żarowska placówka dokłada wszelkich starań, aby ten dzień uczcić szczególnie i wyjątkowo.

Już od samego rana, w swoim ogrodzie, maluchy poubierane w siedem kolorów tęczy, zaśpiewały optymistyczny hymn. Potem przyszedł czas na wspólne zabawy i maraton biegów, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki, nawet te najmłodsze. W końcu sport to zdrowie. Dzieci odpowiadały także na pytanie, co to jest optymizm. - To bycie dobrym i pomaganie innym. To radość, nie krzywdzenie drugiego człowieka i uśmiech na twarzy - mówiły przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola.

Wszystkie optymistyczne przedszkola w całej Polsce 10 maja obchodzą Święto Optymizmu. W ogólnopolskie święto włączyła się także placówka w Żarowie. - To był wspaniały dzień, pełen radości, niespodzianek i optymizmu. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw w naszym ogrodzie. Potem przyszedł czas na maraton biegów, w którym każdy został nagrodzony, a zwycięzców uhonorowaliśmy medalami. Nie zabrakło optymistycznej muzyki i wesołych tańców. Optymizm to bycie wesołym i pomaganie innym. I tego uczymy naszych przedszkolaków - mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor żarowskiego Bajkowego Przedszkola.

Na koniec do Bajkowego Przedszkola w Żarowie przyjechali niezapomniani goście. Wizyta dwóch osiołków wzbudziła wśród przedszkolaków ogromne zainteresowanie. To był dzień pełen wrażeń.

Święto Optymizmu na stałe wpisało się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie.

Magdalena Pawlik

   

 

 


  


strona główna  |  do góry  |