Gazeta Żarowska - nowy numer
(18.05.2017)

Dziś oddajemy w ręce czytelników nowy numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytacie Państwo o kolejnych ważnych inwestycjach, które rozpoczęły się na terenie gminy Żarów.

Rozpoczynamy budowę kanalizacji w Łażanach, jednej z priorytetowej inwestycji, na którą tak długo czekali mieszkańcy wsi. Piszemy także o remoncie budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, na który gmina Żarów pozyskała ponad 650 tysięcy złotych dofinansowania ze środków finansowych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Przygotowujemy się również do budowy nowych ścieżek rowerowych, które powstaną w mieście. Pierwsza z nich budowana jest przy ul. Cembrowskiego w Żarowie. To inwestycja, która będzie realizowana, również przy współudziale pozyskanych środków finansowych.

W ostatnim czasie napłynęła do nas kolejna dobra informacja. Jeszcze w maju ruszy remont budynku dworca kolejowego w Żarowie. Inwestycja ma kosztować 5 milionów złotych i co ważne ani złotówka nie zostanie wydana z budżetu gminy. Przedsięwzięcie to będzie w całości finansowane ze środków własnych PKP SA oraz budżetu państwa.

W nowym numerze gazety przeczytać można również o nowych kamerach do monitoringu, które zostaną wkrótce zainstalowane na terenie Żarowa. Piszemy także o wyróżnieniu, jakie zdobyła gmina Żarów podczas XIX finału Plebiscytu Gospodarczego "Muflony 2016".

W tym numerze także garść informacji kulturalnych, w tym zaproszenia na Żarowską Prelekcję Historyczną, przejazd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów i I edycję spotkania "Żarów na obcasach". Prezentujemy także pełen program na tegoroczne Dni Żarowa.

Ponadto, na czytelników czeka garść informacji sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety