Nowy plac do ćwiczeń w Wierzbnej
(11.07.2017)

Miłośnicy ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą do woli korzystać z nowego zestawu sportowego, który niedawno stanął na boisku sportowym w Wierzbnej. To Street Workout, nietypowa siłownia pod chmurką.

Chętnych do skorzystania z nowego placu do ćwiczeń nie brakuje, tym bardziej, że urządzenie jest dostępne dla wszystkich mieszkańców. - Rzeczywiście, mieszkańcy naszej wsi, nie tylko najmłodsi, chętnie tutaj przychodzą. To był nasz wspólny pomysł, aby przy boisku sportowym, gdzie odbywają się często festyny, pikniki i lokalne imprezy, postawić urządzenie sportowe. Street Workout swoim wyglądem przypomina siłownię plenerową. Składa się z kompleksu drążków zamocowanych na rożnej wysokości, drabinek i poręczy równoległych, które zapewniają możliwość wykonywania całego wachlarzu ćwiczeń. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do korzystania z nowego urządzenia. Po co siedzieć w domu przy pięknej pogodzie? Można przyjść na naszą nową siłownię i spędzić trochę wolnego czasu na świeżym powietrzu - mówi radna Zuzanna Urbanik.

Nowy Street Workout kosztował 12.023 złotych. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją wszystkich mieszkańców.