Wycieczka w nagrodę
(11.07.2017)

Dają cząstkę siebie innym i nie robią tego dla wyróżnień. Bezinteresowni bohaterowie tak inni mówią o krwiodawcach. Tych aktywnych i zaangażowanych nie brakuje również w żarowskim Klubie Honorowych Dawców Krwi. Od ponad 40 lat wspomagają najbardziej potrzebujących, dzieląc się tym, co najcenniejsze.

W podzięce za ten dar, corocznie żarowscy krwiodawcy wyjeżdżają na wspólną integracyjną wycieczkę. - Tym razem z wizytą udaliśmy się do Dusznik Zdroju, gdzie na uczestników naszej wycieczki czekało mnóstwo atrakcji. Odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa i Park Zdrojowy.

Kolejnym naszym przystankiem był Zieleniec, który roztaczał przed nami piękne widoki, stamtąd pojechaliśmy na Przełęcz Spalona i do schroniska Jagodna. Nasza tegoroczna wyprawa zakończyła się wspólnym integracyjnym ogniskiem. I choć pogoda nie dopisała, nasi krwiodawcy chętnie chętnie skorzystali z takiej formy wspólnego wypoczynku. To była nagroda nie tylko za aktywne włączenie się w działalność żarowskiego klubu krwiodawców, ale przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za wspieranie naszych działań - mówi Czesław Giemza, prezes żarowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Corocznie, żarowski klub krwiodawców organizuje siedem zbiórek krwi. W każdej z nich średnio uczestniczy ponad pięćdziesięciu aktywnych mieszkańców. Najbliższa okazja już 18 lipca. Zbiórka zaplanowana została w żarowskiej bibliotece przy ul. Piastowskiej 10, w godz. 9.00-13.00.