Remont dachu w SP Mrowiny
(12.07.2017)

Rozpoczął się remont dachu na budynku Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Wymienione zostanie pokrycie dachowe, rozebrane będą kominy murowane i zdemontowane rynny oraz instalacja odgromowa. Dach był już w bardzo złym stanie technicznym, a wielokrotnie przy ciągłych opadach deszczu często przeciekał.

- Prace będą polegały głównie na pokryciu dachu nową dachówką ceramiczną w kolorze nawiązującym do oryginalnego, wykonaniu docieplenia poddasza wełną mineralną, zabudowie docieplonego poddasza z płyt na ruszcie wraz z wykończeniem pomieszczeń. W ramach remontu, ponad dachem wymurowane zostaną nowe kominy, wykonamy także nowe obróbki blacharskie, montaż rynien oraz odgromu - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Remont dachu na budynku szkolnym w Mrowinach ma się zakończyć w sierpniu. Inwestycja kosztować będzie 110 tysięcy złotych i zostanie sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.