Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Rowerzyści w starym młynie
(17.07.2017)

A A A

  

W piątek, 14 lipca odbyła się kolejna rowerowa wycieczka Klubu Cyklistów "Old Spokes" przy GCKiS. Tym razem miejscem docelowym był zabytkowy młyn państwa Iwony i Witolda Markiewiczów, który znajduje się w Siedlimowicach. 

Uczestnicy wycieczki o godz. 9:30 wyruszyli spod Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, aby przez Kalno i Gołaszyce, dotrzeć do niezwykle urokliwego miejsca, jakim jest siedlimowicki młyn. Po chwili odpoczynku, Klubowicze "Old Spokes", powędrowali pieszo, aby obejrzeć miejscowe ruiny pałacu i folwarku ze spichlerzem, który należał niegdyś do majętnej rodziny wrocławskich drukarzy - von Kornów. Młodzi uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z historią tego miejsca oraz archiwalnymi materiałami, dokumentującymi dawny wygląd posiadłości von Kornów. Nie małą atrakcją było zwiedzanie wspomnianego zabytkowego młyna, o którym opowiadali jego właściciele, udostępniając jednocześnie dla ciekawskich, wszystkie zakamarki tej wspaniałej historycznej budowli.

Po sporej dawce historii i opowieści o minionych czasach, przyszła pora na wspólne ognisko oraz gry i zabawy rekreacyjne. W drodze powrotnej przez Wostówkę, Klubowicze "Old Spokes", dotarli z powrotem do Kalna, gdzie skorzystali z gościny państwa Piaseckich. Po krótkim odpoczynku zwarta grupa żarowskich cyklistów powróciła do Żarowa.

Składamy Serdeczne Podziękowania państwu Iwonie i Witoldowi Markiewiczom oraz pani Sabinie Piaseckiej za niezwykle miłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

Na kolejną wyprawę rowerową ZAPRASZAMY SERDECZNIE we wtorek 18 lipca 2017 r. Zbiórka o godz. 9:15 pod GCKiS przy ul. Piastowskiej 10A.

 

 


  


strona główna  |  do góry  |