Wędkarskie sukcesy młodzieży
(19.07.2017)

PZW koło Żarów może pochwalić się dużym sukcesem. Junior, Bartosz Frydlewicz został Spławikowym Mistrzem Okręgu Wałbrzyskiego, tytuł wicemistrzowski wśród kadetów dla Kacpra Moryla. Triumf Frydlewicza oznaczał awans do Mistrzostw Polski.

Okręgowy championat przeprowadzony w Owiesnie obfitował w dużą ilość złowionych ryb oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepsi zawodnicy potrafili złowić ponad 5 kg płotek, karpi oraz leszczy. Pierwszy dzień w kategorii U-20 należał do żarowianina Bartosza Frydlewicza. Lider nie oddał zwycięstwa do końca zawodów, zwiększając swoją przewagą kolejnego dnia rywalizacji.

Wśród katedów (U-15) triumfował Łukasz Stachura. Reprezentant żarowskiego koła Kacper Moryl został wicemistrzem Okręgu Wałbrzyskiego.

Najlepsi zawodnicy z całego kraju spotkali się na zbiorniku wodociągów w Częstochowie, by rywalizować o tytuł Spławikowego Mistrza Polski. W ponad sześćdziesięcioosobowej stawce juniorów wystąpił Bartosz Frydlewicz. Dla żarowianina krajowy championat zakończył się na 45. pozycji. Podczas całych zawodów złowiono 277 kg ryb i jak na niesprzyjające warunki atmosferyczne (bardzo silny wiatr i skoki ciśnienia) spowodowane przechodzącym frontem jest to bardzo dobry wynik.

Czołówka zawodów: 1. Michał Lubasiewicz (o. PZW Szczecin), 2. Jakub Derlaga (o. PZW Tarnobrzeg), 3. Mateusz Durajczyk (o. Mazowiecki PZW).

Krzysztof Dutkiewicz