Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Lato w mieście - moc atrakcji 
(20.07.2017)

A A A

  

Nie wszyscy mogą je spędzić na letnich obozach czy koloniach. Dla dzieci i młodzieży, które na czas letnich wakacji pozostały w Żarowie gminne placówki, przygotowały mnóstwo atrakcji. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest wiele. Wśród nich są oferty zajęć w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja", biblioteki oraz wakacyjne spotkania na terenach wiejskich.

Wycieczki, ciekawe zajęcia i warsztaty. Jak co roku dużo atrakcji towarzyszyło półkolonii letniej w Zastrużu. W trakcie wypoczynku, realizowane były zadania w ramach projektu Integracja dla Rozwoju dofinansowanego przez Fundację "Potrafisz Polsko!". Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których wspólnie z seniorami przygotowywały swoje ulubione potrawy oraz w warsztatach malarskich i florystycznych. Razem z seniorami zwiedzali jedno z najpiękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego - Kolorowe Jeziorka oraz wybrali się na wędrówkę po Książańskim Parku Krajobrazowym. Ogromną frajdę sprawił dzieciom również wyjazd do Bobolandii, parku trampolin GOjump, kina oraz zabawy na basenie w Wałbrzychu.

W programie wakacji, jak co roku jest również wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim. Dzieci, pod czujnym okiem swoich opiekunów mają również możliwość spróbowania swoich sił w niełatwej sztuce żeglowania. Młodym zapaleńcom morskich przygód, jak co roku towarzyszą opiekunowie świetlic środowiskowych, pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim z "kapitanami" żaglówek burmistrzem Leszkiem Michalakiem i prezesem żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Waldemarem Baranowskim to już tradycja.

Wakacje to nie tylko zabawy w plenerze, wyjazdy na basen, do kina i wycieczki. Wiele atrakcji na ten czas przygotowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Na zajęciach prowadzonych przez Elżbietę Kulas nie sposób się nudzić. Najmłodsi mieszkańcy Mrowin, gdzie odbywały się zajęcia, uczestniczyli w nich z dużym zainteresowaniem.

W ramach wspólnej akcji Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz Ośrodka Pomocy Społecznej dzieci z wiejskich świetlic w Mrowinach i Siedlimowicach spędzały czas w Białym Lesie Stajnia w Wierzbnej. Dzięki uprzejmości właścicieli Państwu Pauli i Grzegorza Przybylskich, dzieci zwiedziły cały obiekt, zobaczyły jak wygląda praca w stajni oraz poznały ciekawostki na temat ras i hodowli koni. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko i wesoła zabawa.

Wakacje w mieście wcale nie są nudne. Przekonali się o tym uczestnicy letnich półkolonii, które corocznie dla najmłodszych mieszkańców gminy organizuje Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja".

W tym roku z takiej formy letniego wypoczynku skorzystało ponad 190 dzieci. Organizacja letnich półkolonii współfinansowana jest ze środków finansowych budżetu gminy Żarów. Dzieci miały zapewniony atrakcyjny program. Były wycieczki do Wrocławia i rejs statkiem po Odrze, zwiedzanie Rynku i Ostrowa Tumskiego, zwiedzanie Błędnych Skał w Kudowie Zdrój oraz wyjazdy do kina i na basen. Letnie półkolonie odbywały się także w Imbramowicach. Tutaj wśród atrakcji nie zabrakło wyjazdów na basen, do Wioski Indiańskiej i Myśliborza.

Podczas tegorocznych wakacji pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu prowadzą warsztaty na terenie gminy. Dużo z nich odbywa się na świetlicach wiejskich. Do wyboru są warsztaty plastyczne, muzyczne, historyczne, fotograficzne. Jest w czym wybierać!

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

 


  


strona główna  |  do góry  |