Jest nowy numer gazety
(21.07.2017)

Oddajemy w ręce czytelników kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać możecie Państwo, jak najmłodsi mieszkańcy spędzają lato w mieście. I jakie atrakcje przygotowali na ten wakacyjny czas organizatorzy: Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", Gminne Centrum Kultury i Sportu, biblioteka oraz opiekunowie grup zajęciowych.

Przygotowaliśmy także garść informacji inwestycyjnych. Piszemy o kolejnym etapie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz budowie kanalizacji w Łażanach. Niebawem ruszy także kolejna inwestycja w mieście. Będzie to przebudowa ulicy Strefowej w Żarowie. Ruszył także, wyczekiwany od wielu lat, remont dworca kolejowego w Żarowie.

Co na temat uchwalonego budżetu gminy Żarów sądzą radni Rady Miejskiej? Czy rok 2016 zamknął się dobrym wynikiem finansowym? Przeczytać możecie Państwo o tym w nowym wydaniu gazety.

Jak Szkoła Podstawowa w Żarowie przygotowuje się na nowy rok szkolny? Jakie zmiany czekają uczniów? Czy szkoła zdąży wszystkie wprowadzić tuż przed pierwszym dzwonkiem? Pytamy o to nową dyrektor szkoły w Żarowie Helenę Słowik.

Zachęcamy także do ubiegania się o dofinansowanie na wymianę pieca. O tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o pieniądze przeczytać można w tym numerze gazety.

Piszemy również o nowym monitoringu, który kilku dni temu zainstalowany został na terenie Żarowa. W jakich miejscach - przeczytacie Państwo w gazecie.

Ponadto, nie brakuje także newsów sportowych i kulturalnych. Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak.

Miłej lektury!
Redakcja gazety