Termin składania wniosków na świadczenia !
(28.07.2017)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie przypomina, iż od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski na świadczenia wychowawcze, tzw. 500+, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy i świadczeniowy 2017/2018.

Na mocy nowelizacji ustawy przyznającej świadczenia wychowawcze wchodzą w życie zmiany wprowadzone po przeglądzie funkcjonowania programu Rodzina 500+, dokonanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wprowadzone zostały w celu zapobiegania fikcyjnemu zwalnianiu pracowników i zatrudnianiu ich ponownie z niższą pensją po to, by spełnić kryterium dochodowe. W katalogu ustawowych zmian jest również miejsce dla osób, deklarujących samotne wychowywanie dziecka. Będą one mogły ubiegać się o świadczenie dopiero po ustaleniu wysokości alimentów od drugiego rodzica.

Wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarowie w pokoju nr 1 na parterze przy ul. Armii Krajowej 54. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 – 15.30, natomiast we wtorek w godz. od 8.00 do 16.00, tel. 74-8-580-745 wew . 364.

Uwaga ! Istnieje możliwość złożenia wniosków również w formie elektronicznej.

Formularze wniosków dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarowie w pokoju nr 1 .

Dodatkowe informacje na stronie MRPiPS.