Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Uwaga na oszustów !!! 
(28.07.2017)

A A A

  

Co warto wiedzieć, aby nie dać się oszukać ? Na stronie Ministerstwa Rodziny ,Pracy i Polityki Społecznej znajdują się cenne ostrzeżenia – jak odróżnić pracownika socjalnego z ośrodka pomocy społecznej od oszusta. Koniecznie przeczytaj i stosuj !

 

  1. Osobę, która przychodzi sprawdzić sytuację trzeba poprosić o okazanie legitymacji służbowej, która każdy pracownik socjalny posiada.

  2. W każdej gminie (mieście) jest ośrodek pomocy społecznej, w którym można sprawdzić, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik tej jednostki.

  3. Należy zwrócić uwagę, jaki dokument wypełnia osoba, która chce sprawdzić sytuację. Pracownik socjalny powinien mieć kwestionariusz rodzinnego wywiadu środowiskowego, który wypełnia podczas wizyty wspólnie z osobą (rodziny).

  4. Pracownik socjalny nie prosi o pokazanie oszczędności ani nie ustala miejsca, w którym ktoś je trzyma, w celu sprawdzenia czy są przechowywane w bezpieczny sposób.

  5. Pracownik socjalny nie prosi o kawę czy herbatę.

  6. Pracownik socjalny nie zaczepia ludzi na ulicy i nie proponuje możliwości otrzymania dofinansowania (np. dodatku mieszkaniowego), po sprawdzeniu sytuacji mieszkaniowej.

  7. Jeżeli ktoś nie chce rozmawiać z pracownikiem socjalnym nie musi wpuszczać go do mieszkania (domu), może odmówić rozmowy,

  8. W razie wątpliwości i podejrzeń, że osoba, która się podaje za pracownika socjalnego nie jest nim należy zgłosić ten fakt policji „

Źródło: www.mpips.gov.pl  

Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Armii Krajowej 54,
58-130 Żarów,
tel. 74-8-580-745

 


  


strona główna  |  do góry  |