Trzymamy kciuki za Pawła Fajdka!
(11.08.2017)

To nie był łatwy wieczór. Zawodnicy startujący w lekkoatletycznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Londynie musieli zmierzyć się także z silnymi opadami deszczu, chłodem i śliską nawierzchnią. Nie przeszkodziło to jednak naszemu faworytowi Pawłowi Fajdkowi, aby przebrnąć eliminacje w konkursie rzutu młotem. Dziś odbędą się rzuty finałowe, w których zobaczymy także drugiego reprezentanta Polski, Wojciecha Nowickiego.

Foto: Marek Biczyk, Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Podczas rozgrywanych eliminacji, w konkursie rzutu młotem, Paweł Fajdek wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów posłał młot na odległość 71,43 m. W drugiej próbie Żarowianin rzucił na odległość 76,82 m, czym zapewnił sobie udział w finale. - Z niecierpliwością i ogromnymi nadziejami czekamy na występ Pawła Fajdka. Tutaj w Żarowie nie brakuje fanów naszego utalentowanego lekkoatlety. Trzymamy mocno kciuki za Jego występ podczas tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Paweł pokaż wszystkim, że Jesteś Najlepszy! - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Finał konkursu został zaplanowany na dzisiaj, na godz. 21.30 (transmisja w TVP 1).