Szkolenie "Jak opiekować się osobą starszą w domu?
(23.08.2017)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie prowadzi rekrutację na bezpłatne szkolenie "Jak opiekować się osobą starszą w domu" - aspekt praktyczny, które skierowane jest do osób sprawujących opiekę nad niesamodzielną osobą starszą.

Realizacja 4 - godzinnego szkolenia zaplanowana została na dzień 20 października 2017 roku w godzinach od 09:00 do 13:00. Szkolenie odbędzie się w Żarowie przy ul. Armii Krajowej 54. Szczegółowe informacje można uzyskać w żarowskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54, telefonicznie pod nr telefonu 74 85 80 745 u Pani Natalii Wolskiej. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie do dnia 30.09.2017 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy osoby, zainteresowane zgłębieniem wiedzy w zakresie zapewnienia osobom starszym opieki w domu, metod skutecznej pielęgnacji, pomoc w przemieszczaniu się oraz dbaniu o dietę osób niesamodzielnych, aranżacji przestrzeni w domu dla potrzeb niesamodzielnej osoby starszej z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności, metod wspomagających opiekunów w organizacji dnia osoby niesamodzielnej - czyli w jaki sposób umożliwić podopiecznym codzienną aktywność i kontakty z innymi ludźmi.

W ramach szkolenia współorganizowanego z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu chętni będą mieli okazję zdobyć wiedzę bezcenną, co zostanie potwierdzone certyfikatem.