Wiadomo¶ci z miasta i gminy

Festiwal M±ki w Siedlimowicach
(24.08.2017)

Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci", maraton gier planszowych, nocne zwiedzanie zabytkowego młyna, a na koniec koncert zespołu Dziwoludy, to tylko niektóre atrakcje II Festiwalu M±ki w Siedlimowicach.

Już w sobotę, 2 wrze¶nia w młynie w Siedlimowicach wielkie ¶więto m±ki. Po Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim, który go¶cił w zabytkowych murach siedlimowickiego młyna, przychodzi czas na drug± odsłonę Festiwalu M±ki, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Najważniejszym punktem ¶więta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Do konkursu mog± zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmuj± się wypiekiem chleba. Swoje specjały należy dostarczyć w dniu imprezy do godziny 15:00.

Fundatorem nagród w konkursie "Chlebowzięci" jest piekarnia Pasol-Paco. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl.

Ponadto na festiwalowych go¶ci będ± czekały specjały przygotowane przez lokalnych i regionalnych pasjonatów zdrowego jedzenia.

Festiwal M±ki w Siedlimowicach: 2 wrze¶nia 2017 r. godzina 14.00-21.00