Kolejne złoto dla Pawła Fajdka
(25.08.2017)

Pawel Fajdek mistrz świata w rzucie młotem kolejny raz pokazał swoją klasę. Podczas 29. Letniej Uniwersjady rozgrywanej w Tajpej Żarowianin zdobył złoty medal.

Foto: M.Biczyk, źródło: www.pzla.pl

Do pełni szczęścia wystarczył rzut młotem na odległość 79,16 metrów. Aby jednak znaleźć się na pierwszym miejscu Fajdek musiał poczekać do trzeciej kolejki. Początek zawodów był bardzo nerwowy. W pierwsze próbie spalił rzut, a w drugiej posłał młot na odległość zaledwie 72,50 metrów. Dopiero w trzeciej serii młot Fajdka wylądował na odległości 79,16 metrów. Takiej odległości nie uzyskał żaden inny zawodnik. Drugie miejsce zajął Białorusin Paweł Berejsza (wynik: 77,98 metrów), a trzecie Mołdawianin Serghei Marghiev (wynik: 74,98 metrów).

Po raz czwarty w karierze Paweł Fajdek wychowanek UKS Zielony Dąb Żarów został mistrzem Uniwersjady. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

29 Letnia Uniwersjada w Tajpej potrwa do 30 sierpnia.