Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Piknik charytatywny na pożegnanie wakacji w Zastrużu 
(29.08.2017)

A A A

  

Wspólne zabawy sportowo-rekreacyjne, pchli targ, ognisko i grill, sprzedaż lokalnych wyrobów i przetworów. Z takich atrakcji można było korzystać podczas pikniku charytatywnego, którego organizatorem było Stowarzyszenie "Nasze dzieci - wspólna szkoła" w Zastrużu. Na boisku sportowym w Zastrużu w piątek, 25 sierpnia, razem z najmłodszymi, bawili się także dorośli. To było integracyjne pożegnanie wakacji. A cel bardzo szczytny - zbierano pieniądze na zakup niezbędnych aparatów słuchowych dla sześciomiesięcznego chłopca.

W tym roku, w trakcie letniego wypoczynku w Zastrużu realizowane były zadania w ramach projektu Integracja dla Rozwoju dofinansowanego przez Fundację "Potrafisz Polsko!". Dzieci brały udział we wspólnych zajęciach z seniorami malarskich i florystycznych. Poza zajęciami w szkole najmłodsi uczestniczyli również w wielu wyjazdach, także wspólnie z seniorami. Zwieńczeniem całego projektu był zorganizowany piknik charytatywny na pożegnanie tegorocznych wakacji. - Piknik był ostatnim zadaniem realizowanym przez mieszkańców Zastruża Integracja dla Rozwoju, dofinansowanego przez Fundację "Potrafisz Polsko". Składam serdeczne podziękowania dla firm: AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o. oraz Electrolux Poland Sp. z o.o. z Żarowa, Lapis Sp. z o.o. w Łażanach, Zebra Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej, Jelenia Plast Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Agencja Reklamowa Geospace w Kalnie, Restauracja Hotel Magnolia w Jaworzynie Śląskiej, Salon kosmetyczny Lejdis w Świdnicy, Browar Rzemieślniczy Hoppy Lab w Żarowie, Młyn w Siedlimowicach, Pizzeria "U Daniela" w Żarowie, sklep "Orka" w Żarowie, Jacek Marczyński P.H.U Bar w Żarowie, Andrzej Podczaszy Zakład Usługowo-Handlowy w Pyszczynie, Piotr Krawczyk Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe w Krukowie, Marzena Matuszak Usługi Kosmetyczne w Mrowinach, Fundacja Potrafisz Polsko w Warszawie oraz dla osób prywatnych za solidarność, zaangażowanie i wsparcie. Zebrana kwota została wpłacona na konto, co pozwoli na dofinansowanie zakupu niezbędnych aparatów słuchowych dla sześciomiesięcznego chłopca - mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Organizatorem charytatywnego pikniku w Zastrużu była Rada Sołecka Zastruże i Stowarzyszenie Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła w Zastrużu.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |