Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Wakacyjne zajęcia w "Wiosce Tradycji" 
(30.08.2017)

A A A

  

Choć wakacje powoli zbliżają się już do końca, najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów nie narzekają na nudę. Organizatorzy wakacyjnych zajęć zadbali o to, aby każdy dzień wakacyjnej przerwy od nauki był pełen wrażeń. Tak było podczas spotkania w zabytkowym młynie w Siedlimowicach.

W ramach projektu współorganizowanego przez żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej "Wioska Tradycji" dzieci przeżyły prawdziwą wakacyjną przygodę. A wszystko dzięki gościnności gospodarzy siedlimowickiego młyna Iwony i Witolda Markiewiczów. - Spędziliśmy razem kilka bardzo radosnych godzin, które z pewnością zapamiętamy na długo. Wspólne gry i zabawy, zwiedzanie starego młyna, gra w bule, malowanie zrobionych przez dzieci wyrobów z gliny (najbardziej wyczekiwane) oraz wspólne ognisko. Mnóstwo śmiechu i radości. Dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za objęcie swoim patronatem całej akcji, właścicielom młyna w Siedlimowicach za wspaniałą gościnę, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej, Bukowie i Pożarzysku za transport naszych najmłodszych oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Żarowie za współorganizację. Ogromne podziękowania kierujemy również do wszystkich ludzi dobrej woli za współorganizację i pomoc przy przygotowaniu spotkań dla małych mieszkańców gminy Żarów - mówi Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wszystkich uczestników wakacyjnych zajęć w "Wiosce Tradycji" przywitali burmistrz Leszek Michalak, Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Witold Markiewicz właściciel zabytkowego młyna w Siedlimowicach. - Wakacje dobiegają końca. Cieszę się, że dziś możemy spotkać się tutaj, w tej zabytkowej scenerii młyna w Siedlimowicach, aby wspólnie pożegnać lato. Dziękuję Wam za tak liczne przybycie i mam nadzieję, że powrócicie do szkoły z pięknymi wakacyjnymi wspomnieniami - taki słowami powitał uczestników burmistrz Leszek Michalak.

Zajęcia w "Wiosce Tradycji" odbywały się pod czujnym okiem opiekunów oraz samych organizatorów projektu. Młodych artystów wspierali Tomasz Pietrzyk, Anna Suchodolska, Elżbieta Kulas, Zbigniew Furtak, Krzysztof Dutkiewicz i Bogdan Mucha z Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Nie zabrakło też opiekunów grup zajęciowych na świetlicach wiejskich, którzy także służyli swoją pomocą, angażując się w realizację tego projektu.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |