Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
(30.08.2017)

Zużyte sprzęty RTV i AGD, zużyte opony samochodowe, meble wypoczynkowe, dywany, meblościanki i inne odpady wielkogabarytowe, można w każdy ostatni piątek miesiąca, wystawiać przed swoimi nieruchomościami. Firma, która odbiera odpady z terenu gminy Żarów, zabierze je bezpłatnie sprzed budynków.

Przypominamy jednak, że każdą taką zbiórkę należy wcześniej zgłosić telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Żarowie, pod nr tel. 74 858 05 91 wew. 334 lub 351. - W każdy ostatni piątek miesiąca, na terenie naszej gminy odbierane są odpady wielkogabarytowe. Możemy bezpłatnie zostawiać meble, sprzęty AGD i RTV, który musi być kompletny, dywany, meblościanki oraz do 4 sztuk opon samochodowych. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej zgłosić do Urzędu Miejskiego konieczność takiego odbioru i wystawić odpady przed nieruchomość lub przy pojemniku na śmieci, w piątek do godz. 8.00 rano. Przy czym przypominamy, że pracownicy firmy Eneris nie wchodzą na teren prywatny i nie wynoszą odpadów z domów i mieszkań. Należy pamiętać również, że firma sprzedająca nowy sprzęt RTV i AGD jest prawnie zobligowana do odbioru od klienta sprzętu zużytego, przy zachowaniu rodzaju sprzętu. To oznacza, że gdy kupujemy lodówkę, możemy firmie sprzedającej oddać starą lodówkę, a nie stary telewizor - wyjaśnia Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Niedopuszczalne jest wystawianie odpadów wielkogabarytowych przed nieruchomość w innym terminie lub podrzucanie ich pod pojemniki do zbiórki selektywnej. Takie zachowania podlegają karze grzywny.

Odpady wielkogabarytowe można oddawać również w innym terminie. Bezpłatnie można je zostawiać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Armii Krajowej 32 w Żarowie (przy elewatorach, wjazd na prawo od sklepu Biedronka), który czynny jest w każdy poniedziałek godz. 16.00-18.00, środę godz. 14.00-18.00 i sobotę godz. 10.00-12.00.