Kolejna droga do remontu
(01.09.2017)

We wrześniu rozpocznie się remont kolejnej drogi dojazdowej na terenie gminy Żarów. Burmistrz Leszek Michalak podpisał dziś umowę ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów na realizację zadania "Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buków".

Inwestycja ta będzie realizowana w ramach zadania: "Modernizacja dróg w miejscowości Żarów, Mrowiny, Wierzbna, Kruków, Buków, Pyszczyn, Imbramowice, Pożarzysko, Mikoszowa, Przyłęgów". - Każdego roku, w naszej gminie modernizowane są drogi dojazdowe do pól, na których remont pozyskujemy dodatkowe środki finansowe. Dlatego corocznie składamy wnioski na remonty dróg w innych miejscowościach, tak aby mieszkańcy naszych wsi mieli ułatwiony dojazd do swoich gruntów rolnych. Przypomnę, że w minionym roku, w ramach pozyskanych środków finansowych wyremontowane zostały drogi w Żarowie, Krukowie oraz Imbramowicach - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Pierwsze prace remontowe przy modernizacji drogi dojazdowej w Bukowie ruszą we wrześniu. Remont potrwa do połowy listopada, ale zgodnie z zapewnieniami firmy wykonawczej, modernizacja powinna zakończyć się przed świętem 1 listopada. - Dla wszystkich mieszkańców przebudowa dróg dojazdowych jest dużym ułatwieniem komunikacyjnym. Wyremontowane drogi zapewnią lepszą dostępność do gruntów rolnych, a przede wszystkim służyć będą wszystkim użytkownikom - mówi radny Waldemar Ganczarek.

Inwestycja kosztować będzie 196.760,34 złotych. Kwotę 105 tysięcy złotych gmina Żarów pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. Remont, w części zostanie sfinansowany także ze środków własnych budżetu gminy Żarów.